Religia

Dawno, dawno temu świat był miejscem nieodwiecznej bitwy między bogami. Wielu z nich, dziś już zapomnianych bądź czczonych przez pojedyncze osoby czy mieściny, poległo, ich przegrana uczyniła ich niegodnymi do bycia bóstwem. Umierali jeden za drugim, tylko najsilniejsi i niekoniecznie dobrzy pozostawali u władzy. Rok za rokiem, wiek za wiekiem, nieprzerwane spory trwały, czyniąc świat praktycznie nienadającym się do zamieszkania, gdzie codziennie ginęły niewinne istoty.
Zapewne trwałyby te bitwy do dziś, jednak pewnego dnia pojawiła się bogini, która nie chciała toczyć walk o władzę z innymi bóstwami. Ilekroć otrzymywała wyzwanie, odmawiała, a jeśli była do tego przymuszona wycofywała się lub powalała przeciwnika, nie wyrządzając mu krzywdy. Wielu potraktowało to jako ujmę na honorze ich bądź samej zwolenniczki pokojowych rozwiązań.
Jej imię brzmiało Erishia i ta oto bogini szybko przekonywała do siebie inne, młodsze i słabsze bóstwa, które również miały dość sporów i walk starszych pokoleń. W przeciwieństwie do innych była jednak bardzo krucha, choć miała wielką moc, była jak najzwyklejszy człowiek pomimo swej boskiej nieśmiertelności. Dopięła jednak swego, wraz ze swoimi przyjaciółmi, bogami Nathorim i Asaimem. Nasz dzisiejszy świat jest taki dzięki ich poświęceniu.

Erishia
Nazywana boginią pokoju, czczona przez wielu ludzi zamieszkujących Iferię. Przedstawiana jest jako młoda kobieta o długich, sięgających ziemi brązowych włosach i łagodnych, zielonych oczach. Na jej czole jaśnieje gwiazda, którą stała się po zakończeniu wojny między bogami. Nieustające dążenie do pokoju wyczerpało ją do tego stopnia, że po dzień dzisiejszy nie pojawiła się wśród ludzi nawet na chwilę i odpoczywa na niebie w postaci małej gwiazdki widocznej zarówno w dzień, jak i w nocy. Legendy mówią, że kiedy świat stanie w chaosie ponownie zjawi się na ziemi, by zaprowadzić pokój.

Nathori
Nazywany bogiem sprawiedliwości, przedstawiany jako złotowłosy mężczyzna o czujnych, brązowych oczach. Jest uznawany za silniejszego od Asaima, w czasie wojen wiernie pomagał i służył siłą swojej przyjaciółce. Jego symbolem jest słońce, ukazujące ponoć jego prawdziwy charakter, osoby gwałtownej i niespokojnej, ale radosnej. Na co dzień pod osłoną tej świetlistej gwiazdy spogląda na świat, nigdy nie spuszcza go z oczu, by mieć pewność, że czas wojny nie powróci.

Asaim
Nazywany bogiem mądrości, przedstawiany jako białowłosy mężczyzna o inteligentnych, błękitnych oczach. Uznawany za ostoję spokoju, nie raz przedstawiany z księgą i okularami o szkłach w kształcie półksiężyca. Jego symbolem jest księżyc, opanowany i skryty. Nocą czuwa nad światem, w przeciwieństwie do Nathoriego nie robi tego jednak cały czas, raz na jakiś czas odwraca od ziemi swoje spojrzenie, bo wierzy, że nie trzeba się nad wszystkim troszczyć jak nad malutkim dzieckiem.

Ta trójka cieszy się szczególną popularnością wśród ludzi, na całym świecie znajdziesz najwięcej świątyń im poświęconych, istnieje też wiele świąt ku ich czci. Inne bóstwa nie odeszły jednak w zapomnienie. Miejsca ich czczenia są rozsiane wszędzie i modli się do nich mniej lub więcej osób. Zdarza się nawet, że niektórzy mają tylko jednego wierzącego.

Administracja zezwala na dowolne wymyślanie sobie innych, mniej znanych bóstw, w miarę możliwości może je tu dopisywać. Zanim stworzysz jakieś bóstwo upewnij się, że takowe już nie istnieje. Pamiętaj też, że pierwsza trójka jest najważniejsza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz